• LAMPA STERYLIZATOR UV-C 11W ( na zamówienie)

140.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Darmowa dostawa (tylko przy zakupie bonu podarunkowego) ) 0
Kurier UPS (wysyłki produktów bez żywych zwierząt!) 20
PKP/PKS 35
Kurier UPS wysyłka żywych zwierząt 35
UPS EUROPE 200
Dostępność 1 szt.

Zamówienie telefoniczne: +48 604 850 936

Lampa UV-C jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego akwarysty oraz posiadacza oczka wodnego. Pełni rolę eliminatora glonów znajdujących się w wodzie, zwalcza bakterie i pasożyty niebezpieczne dla ryb i roślin hodowlanych, eliminując przy tym przyczyny powstawania większości chorób. Stanowi najskuteczniejszy środek na tzw. "zieloną wodę". Zapewnia efekt krystalicznie czystej wody. Sterylizacja promieniami UV-C nie powoduje zmian składu chemicznego wody. Jest bezpieczną, niezawodną oraz szybką metodą dezynfekcji wody bez użycia temperatury i chemikaliów. Lampa UV-C jest doskonałym rozwiązaniem w walce z glonami, a ponadto nie dopuszcza do ich ponownego namnożenia.

w akwarystyce:
Lampa UV-C jest bardzo przydatna w przypadku hodowli ryb wrażliwych i delikatnych, podatnych na infekcje bakteryjne. Znajduje zastosowanie w akwariach słodkowodnych i morskich. Wspomaga walkę z chorobami ryb, pozwalając w bezpieczny sposób ograniczyć, a nawet zupełnie wyeliminować patogeny znajdujące się w wodzie. Pomaga w walce z pierwotniakami powodującymi u ryb słonowodnych choroby, w tym również z tzw. "ospą rybią". Lampa UV-C jest wskazana we wszystkich akwariach z dużą liczbą ryb, ponieważ pomaga w utrzymaniu czystości i sterylności wody.

w oczkach wodnych:
Lampa UV-C  jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich pragnących utrzymać czystość wody w oczkach wodnych. Na każdy metr sześcienny wody (1000l) w stawie , oczku wodnym powinien przypadać co najmniej 1W mocy lampy.

Działanie:
Woda przepompowywana przez Lampę UV przepływa cienką warstwą bezpośrednio w polu działania promieniowania ultrafioletowego UV-C, które niszczy glony, bakterie i inne chorobotwórcze organizmy. Dzięki działaniu sterylizatora woda w zbiorniku pozostaje cały czas czysta i klarowna, a ryby i rośliny żyją w komfortowym i zdrowym otoczeniu, które dodatkowo jest chronione przed chorobami. Lampa UV-C zapobiega również zielenieniu wody i rozwojowi glonów, które pojawiają się się pod wpływem światła i zmiany pH wody. Zewnętrzna ścianka aktywnej komory sterylizatora wykonana jest ze szkła kwarcowego. Przemyślana konstrukcja obudowy sprawia, że wymiana żarówki jest bardzo prosta nawet dla niedoświadczonego hobbysty.

Lampę UV-C należy zasilać przy pomocy odpowiednio dobranej pompy lub filtra akwariowego ( w przypadku stosowania w akwarium). Specjalne króćce umożliwiają podłączenie węży o różnych średnicach.

Nie należy dotykać szkła świetlówki bezpośrednio rękoma. Ewentualne ślady palców należy usunąć za pomocą suchej szmatki przed montażem. Cechy produktu:do zastosowań w oczku wodnym, lub akwarystycezapobiega rozwojowi glonów, zielenieniu wody niszczy pierwotniaki, bakterie i inne chorobotwórcze organizmybezpieczne dla fauny i florynie zmienia składu chemicznego wodywysokiej jakości tubus ze szkła kwarcowego chroni komorę aktywna przed wodą oraz umożliwia maksymalne jej napromieniowanie i sterylizacjęspecjalna obudowa zapewnia działanie wyłącznie wewnątrz lampyżarnik UV oraz akcesoria umożliwiające podłączenie do różnych systemów filtracyjnych w zestawiewysoka jakość wykonaniałatwa w obsłudze i konserwacji24 miesiące gwarancjiParametry:moc  11 Wpojemność akwarium do 250 lpojemność stawu/oczka wodnego do 11.000 lmaksymalny przepływ wody 1700 l/hzasilanie: dowolna pompaśrednice przyłączeniowe ¾” - 1 ½”sposób mocowania - poza zbiornikiemżywotność żarnika  10000 hwydajność po przepracowaniu 8000 h - 80%max ciśnienie wody (bar)  0,3długość sterylizatora 31,5 cmdługość kabla 1,1/4 mzasilanie 230 
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci