• PROMOCJA! ROYAL MAGNESIUM PROFESSIONAL TEST( 50 testów)

45.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Darmowa dostawa (tylko przy zakupie bonu podarunkowego) ) 0
Kurier UPS (wysyłki produktów bez żywych zwierząt!) 20
PKP/PKS 35
Kurier UPS wysyłka żywych zwierząt 35
UPS EUROPE 200
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: +48 604 850 936

Magnez - instrukcja wykonania testu, tylko dwa kroki.Zalecamy przeprowadzenie testu na zawartość wapnia najpierw.
  1. Używając strzykawki 3 ml dodaj 2 ml Mg-1 to fiolki testowej.
  2. Dodaj jedną płaską 0.15 ml miarkę proszku Mg-2 do fiolki testowej i zamieszaj. Roztwór powinien zabarwić się na ten kolor.
  3. Używając strzykawki 1 ml nałóż mocno plastikową końcówkę i naciągnij wodę z akwarium aż  dolna końcówka czarnej gumy strzykawki znajdzie się dokładnie na oznaczeniu 1.00 ml. Zanim zrobisz ten krok upewnij się, że plastikowa końcówka jest opróżniona z płynów i że jest zanurzona w wodzie przez cały czas tak aby uniknąć wejścia powietrza do strzykawki. Obecność warstwy powietrza pomiędzy płynem a czarną częścią strzykawki jest normalne i nie wpłynie na wynik testu (normalna widoczna warstwa powietrza powinna równać się 0.1 ml.)
  4. Zacznij dodawać wodę akwariową do fiolki testowej po jednej kropli mieszając trochę po każdej kropli aż roztwór zabarwi się na ten kolor. Uwaga: Przed użyciem fiolki lub miarki, należy je przemyć wyłącznie wodą RO i osuszyć miękkim papierem. Jeżeli roztwór w fiolce testowej nie osiągnie tego koloru a zużyłeś już całą wodę akwariową w strzykawce, wróć do kroku 3 (oznacza to, że stężenie magnezu jest poniżej 970 ppm). Jeżeli po dodaniu kolejnego 1.00 ml wody po raz kolejny, kolor roztworu nadal się nie zmienia to znaczy, że stężenie wapnia jest poniżej 360 ppm.
  5. Można szybciej wykonać ten test bez plastikowej końcówki ale z potencjalnym błędem ok 2%.
  6. 5.Należy zwrócić uwagę na pozycję dolnej części czarnej gumy strzykawki (każda kreska na podziałce to 0,01 ml) odpowiada to oznaczeniu stężenia wapnia w tabeli 1. Odczytanie wyniku powinno opierać się na pozycji dolnej części czarnej gumy strzykawki.
Jeżeli musiałeś wrócić do kroku 3 po raz drugi to do odczytania wyniku stężenia wapnia użyj tabeli 2.
Normalne stężenie magnezu jest pomiędzy 1280-1540 ppm (zależnie od zasolenia).Wynik testu jest dokładny gdy stężenie wapnia jest pomiędzy 350-450 ppm.
Jeżeli stężenie wapnia nie zawiera się w tym zakresie to możesz skorygować wynik tabelą poniżej:Zawartość magnezu w naturze to ok. 1350. Zalecamy utrzymanie stężenia magnezu w zbiorniku na poziomie pomiędzy: 1290-1450 PPM.
W przypadku niskiego poziomu magnezu użyj Royal Chlorek Magnezu by utrzymać parametry pomiędzy: 1290-1450 PPM.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci