• Aquarium Münster aquavital bactosprint 3x10 ml

84.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Darmowa dostawa (tylko przy zakupie bonu podarunkowego) 0
Kurier UPS (wysyłki produktów bez żywych zwierząt!) 30
Kurier UPS wysyłka żywych zwierząt 55
UPS EUROPE 250
Dostępność 10 szt.

Zamówienie telefoniczne: +48 791 622 218

Instrukcja oraz wskazania do stosowania preparatu aquavital bactosprint.

 

W celu zagwarantowania zdrowia ryb i wzrostu roślin, akwarium musi spełniać warunki funkcjonowania naturalnego ekosystemu. Należy zastosować taki system filtracyjny, który zapewni krystaliczność wody oraz biodegradację osadu, obumarłych części roślin oraz pozostałego białka pokarmowego.

Proces rozkładu następuje na skutek działalności różnego rodzaju bakterii które tworzą złożone jednostki biologiczne razem z innymi mikroorganizmami w filtrze i w materiale  dna akwarium. Tylko obecność właściwych ilości mikroorganizmów na wszystkich trzech poziomach dekompozycji zapewni równowagę biologiczną. Jeżeli proces rozkładu zostanie zatrzymany z powodu braku właściwych mikroorganizmów to stan nierównowagi doprowadzi do wzrostu poziomu zanieczyszczenia.

 

aquavital bactosprint jest produktem innowacyjnym składającym się z dwóch komponentów. Preparat działa w istniejącej kulturze bakteryjnej  i wspiera tworzenie optymalnego ekosystemu o kryształowo czystej i pozbawionej alg wodzie.

Zapieczętowana i zamknięta kapsułka zawiera zrównoważoną miksturę bakterii i enzymów, które zasuszono na zimno w nieaktywnym stanie co gwarantuje długą datę przydatności. Dopiero w momencie przekręcenia zakrętki kapsułka otwiera się uwalniając bakterie do pobrania pokarmu.

 

Zastosowanie

 

aquavital bactosprint aktywuje ekosystem w akwarium

 

- przy zakładaniu nowego systemu (skraca etap „dojrzewania” akwarium)

- po czyszczeniu i zmianie całości lub części mediów filtracyjnych

- po zastosowaniu leczenia a co za tym idzie wyniszczeniu środowiska mikrobiologicznego

- w przypadku nierównowagi ekosystemu (amoniak, nitrity, nitraty)

w regularnym wzmacnianiu ekosystemu (zalecane stosowanie co dwa tygodnie)

 

Stosowanie i metody przechowywania

 

Zalecamy regularne stosowanie produktu co dwa tygodnie lub gdy zajdzie taka potrzeba. Przekręć kapsułkę zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara w celu złamania zabezpieczenia i uwolnienia składników bakterii/enzymów do roztworu. Krótko wstrząśnij buteleczkę a następnie pozostaw w temperaturze pokojowej na około 30 minut. W tym czasie bakterie aktywują się a następnie mogą być wprowadzone do filtra lub wprost do akwarium. Opakowanie wystarcza na akwarium do 500 l. Nie ma możliwości przedawkowania produktu. Do małego akwarium również wlewamy całą zawartość opakowania ponieważ roztwór ma ograniczoną żywotność po przygotowaniu. Woda w akwarium może się zmętnić w pierwszym dniu ale jest to zjawisko niegroźne i woda w akwarium wkrótce znów się oczyści.

 

Szczególne środki ostrożności w przechowywaniu

- aquavital bactosprint należy przechowywać w miejscu suchym z dala od bezpośredniego naświetlenia. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu.

- Przechowywać poza zasięgiem dzieci.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci